Ciekawe wydarzenia

Nasze laboratorium jest jednym z zespołów tworzących społeczność naukową zajmującą się badaniami kwasów rybonukleinowych (RNA) w Polsce, wśród których Poznań ma szczególnie ważne miejsce. W działalności Poznańskiego Konsorcjum RNA, które zostało wyróżnione udziałem w programie KNOW (link), ważne są m.in. wykłady zapraszanych do Poznania gości zagranicznych. Poniżej są zdjęcia z niektórych z tych wykładów (pełna lista jest na stronie KNOW link), a także z konferencji zagranicznych, w których uczestniczyły osoby z naszego laboratorium.

Wykład prof. Giseli Storz z National Institutes of Health w Stanach Zjednoczonych

Pani Profesor Storz jest ekspertem w dziedzinie badań nad regulatorowymi RNA bakterii. Wykład pt.: "The genes that were missed:  intricate regulation provided by small RNAs and small proteins" został zorganizowany w ramach projektu KNOW - Poznańskie Konsorcjum RNA.

Pamiątkowe zdjęcie przed Wydziałem, maj 2016.

Wykład Prof. Rachel Green z Johns Hopkins University w Stanach Zjednoczonych

Profesor Green jest wybitnym ekspertem zajmującym się badaniami mechanizmu translacji czyli syntezy białka. Wizyta była sponsorowana przez program „Akademicki Poznań” Urzędu Miasta.

Pamiątkowe zdjęcie przed Wydziałem, lipiec 2015

XX RNA Meeting w Madison w Stanach Zjednoczonych

Stowarzyszenie The RNA Society, które zostało założone w 1996 roku, skupia naukowców zajmujących się różnymi aspektami badań nad właściwościami cząsteczek RNA. Coroczne konferencje są okazją do dyskusji nad najnowszymi wynikami badań naukowych nad kwasami rybonukleinowymi. Strona RNA Society.

pic-4
Reprezentacja Wydziału Biologii na konferencji

Capitol Hill w Madison

Konferencja Mikrobiologii Molekularnej w Wiedniu

Wieden1

Wizyta Prof. Sary Woodson z Johns Hopkins University w Stanach Zjednoczonych

Pani profesor Sarah Woodson jest wybitnym specjalistą w dziedzinie biochemii RNA, specjalizującym się m.in. w procesach dojrzewania rybosomu oraz badaniach nad strukturą i funkcją niekodujących RNA bakterii.

Pamiątkowe zdjęcie przed Wydziałem, wrzesień 2014.

Wizyta noblisty prof. Thomasa Cecha z Uniwersytetu Colorado w Boulder w Stanach Zjednoczonych

Na Starym Mieście w Poznaniu. Od lewej Zuzanna Wróblewska, Thomas Cech, Paul Zaleski, Daria Sobańska, Joanna Stróżecka, Ewelina Małecka, Agata Groszewska, Mikołaj Olejniczak

Pamiątkowe drzewko przed Collegium Biologicum

Wykład 16 maja. Wypełniona była zarówno Aula (na zdjęciu) jak i sala Parter