Nasze laboratorium jest jednym z zespołów tworzących społeczność naukową zajmującą się badaniami kwasów rybonukleinowych (RNA) w Polsce, wśród których Poznań ma szczególnie ważne miejsce. W działalności Poznańskiego Konsorcjum RNA, które zostało wyróżnione udziałem w programie KNOW (link), ważne są m.in. wykłady zapraszanych do Poznania gości zagranicznych. Poniżej są zdjęcia z niektórych z tych wykładów (pełna lista jest na stronie KNOW link), a także z konferencji zagranicznych, w których uczestniczyły osoby z naszego laboratorium.
Wykład prof. Giseli Storz z National Institutes of Health w Stanach Zjednoczonych
Pani Profesor Storz jest ekspertem w dziedzinie badań nad regulatorowymi RNA bakterii. Wykład pt.: "The genes that were missed: intricate regulation provided by small RNAs and small proteins" został zorganizowany w ramach projektu KNOW - Poznańskie Konsorcjum RNA.
Wykład Prof. Rachel Green z Johns Hopkins University w Stanach Zjednoczonych
Profesor Green jest wybitnym ekspertem zajmującym się badaniami mechanizmu translacji czyli syntezy białka. Wizyta była sponsorowana przez program „Akademicki Poznań” Urzędu Miasta.
XX RNA Meeting w Madison w Stanach Zjednoczonych
Stowarzyszenie The RNA Society, które zostało założone w 1996 roku, skupia naukowców zajmujących się różnymi aspektami badań nad właściwościami cząsteczek RNA. Coroczne konferencje są okazją do dyskusji nad najnowszymi wynikami badań naukowych nad kwasami rybonukleinowymi. Strona RNA Society.
Konferencja Mikrobiologii Molekularnej w Wiedniu
Wizyta Prof. Sary Woodson z Johns Hopkins University w Stanach Zjednoczonych
Pani profesor Sarah Woodson jest wybitnym specjalistą w dziedzinie biochemii RNA, specjalizującym się m.in. w procesach dojrzewania rybosomu oraz badaniach nad strukturą i funkcją niekodujących RNA bakterii.
Wizyta noblisty prof. Thomasa Cecha z Uniwersytetu Colorado w Boulder w Stanach Zjednoczonych